Hakkımızda

Ofisimiz kurulduğu 1977 yılından beri tasarım ve yapı alanında hizmet vermektedir. Başlıca çalışmalarımızı özel konutlar, apartmanlar, iş hanları, çarşılar, oteller, tatil siteleri ve restorasyonlar oluşturmaktadır. Yoldaş Mimarlık olarak hedefimiz her dönem geçerliliğini koruyan, özgün, ekonomik ve estetik yapılar üretmektir.

 

TAKIMIMIZ

 

AHMET YOLDAŞ  1949 yılında Denizli Akkent’te doğdu. 1967’de İzmir Koleji’ni (Bornova Anadolu Lisesi) bitirdi. 1973 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık bölümünden mezun oldu. 1969-74 yılları arasında prof. Muhlis Türkmen ve Turgut Cansever atölyelerinde çalıştı. 1978-81 yıllarında PAÜ İnşaat Fakültesi’nde Mimarlık Bilgisi, Şehircilik ve Yapı Bilgisi dersleri verdi. Yoldaş Mimarlık’ın kurucu mimarı olan Ahmet Yoldaş, Denizli ağırlıklı olarak, Ege bölgesindeki mimari çalışmalarını sürdürmektedir.

CEREN YOLDAŞ 1985 yılında Denizli’de dünyaya geldi. 2004 yılında Denizli Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Dokuz Eylül Ünivesitesi İzmir’de başladığı mimarlık eğitimini, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Lizbon Teknik Üniversitesi’nde sürdürdü. 2009 yılında UCLA (Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles) mimarlık bölümünden mezun oldu. Los Angeles’ta Tom Wiscombe (Tom Wiscombe Design) ve Elena Manferdini (Atelier Manferdini) ile Güney Kore, Çin, Japonya ve İsviçre’de yer alan konut ve sanat merkezleri/müzeler üzerinde çalıştı. Ceren Yoldaş, mimari tasarımlarının yanında grafik ve görsel iletişim tasarımı alanındaki çalışmalarını 2010 yılında katıldığı Yoldaş Mimarlık bünyesinde sürdürmektedir.

TUĞBA ÇELİK 1995’te Denizli’de doğdu. 2009 yılında ilköğretimini Honaz Adil Akan İlköğretim Okulu’nda tamamladı.
2009-2013’te Denizli Ticaret Meslek Lisesinde öğrenimine devam etti. 2016 Dumlupınar Üniversitesi İç Mekan Tasarımı bölümü mezunudur. 2016 senesinde ekibimize katılan Tuğba Çelik, araştırma, teknik çizim ve mimari görselleştirme çalışmalarını yürütmektedir.